ТРАНСФОРМИРАНЕ НА ПЛАСМАСАТА

  11 Октомври 2016, 11:54     3983     0   
     


Снимка: http://www.byfusion.com/

Как ще изглежда 2050-та ли? Според някои учени не много добре. Изчисленията им показват, че в океана ще има повече пластмасови отпадъци, отколкото риба. Стряскаща стастика, която накарала новозеландския изобретател Питър Люис да поведе собствена битка.

Той създава „ByFusion“ в гр. Куинстаун, Нова Зеландия, която създава решение за пластмасовата дилема с отпадъците. Разработва първата в света жизнеспособна и икономически изгодна технология за рециклиране на всички пластмасови отпадъци, която ги превръща в многофункционален търговски продукти имащ широк спектър от приложения.

След много опити, провали и частични успехи, се появили тухли. Разноцветни блокове, направени от пресовани пластмасови отпадъци от океана. Те могат да бъдат използвани за издигането на стена за значително по-кратко време, отколкото със стандартен бетонен блок. Тази стена може да бъде измазана, оцветена или произведена с покриващ филм, или просто да се напръска със семена, за да се превърне в жива стена.

ByFusion е 100% модулна технологична платформа, която превръща всички видове пластмасови отпадъци в нов строителен материал, наречен RePlast.

Друго важно приложение на тази новаторска технология се проучва в момента. Нейният потенциал, като градивен елемент, може да се използва и за целите на безопасността. Един блок е бил успешно тестван като пътна бариерна стена, както и като звукопоглъщаща стена. Това би могло да доведе до значителни последици за бъдещото изграждане на преградни стени и по-високия процент на оцеляване по нашите пътища.


     

 


Последни

България

Парламентът сложи край на зеления рекет

   09 Април 2024   4160    1