Зоопарк в Германия: За да оцелеем, може да се наложи да нахраним едни обитатели с други

  15 Април 2020, 14:21     12105     0   
     


Снимка: В зоопарка в Ноймюнстер живее най-голяма полярна мечка в Германия, както и пингвини и тюлени, които имат нужда от огромни количества храна

През пролетта обикновено зоологическите градини по света са пълни с хора, но тази година, заради коронавируса, те са празни, а финансовите загуби са огромни.

Управата на зоопарка в Ноймюнстер, Германия, призна, че са на ръба финансово, а за да оцелеят обитателите може да се наложи да нахранят едни животни с други.

„В най-лошия случай ще ни се наложи да нахраним едни животни с други. Това е крайна и изключително неприятна мярка, но дори това няма да оправи финансовото положение на зоопарка. Ако се стигне до това, предпочитам да евтанизирам животни, отколкото да ги оставя да умрат от глад“ коментира пред немския ежедневник „Ди Велт“ Верена Каспари, директор на зоопарка в Ноймюнстер.

Според Каспари зоопарковете продължават да оперират с почти същите разходи както преди кризата, но без никакви приходи.

Зоопарка в Ноймюнстер, където живее най-голямата полярна мечка в Германия, не попада в обхвата на кризисните мерки за малки и средни бизнеси, а загубите му вече са около 175 000 евро. Те разчитат единствено на дарения, за да могат да нахранят обитателите.

При нормални обстоятелства, ако един зоопарк не може да работи, животните в него биха били преместени в друга зоологическа градина, но заради затворените граници, това в момента е невъзможно.

От Националната асоциация на зоологическите градини в Германия са поискали 100 милиона евро държавна помощ, защото за разлика от повечето бизнеси, те не могат да спрат работа или да намалят разходите си, без това да се отрази на обитателите. Животните изискват грижа, храна и в много от случаите отопление или специална среда.

Много от малките и средно големите зоопаркове в света се намират в подобна ситуация и разчитат единствено на дарения за да могат да оцелеят обитателите в тях.


     

 


Последни